Ewangelia na piątek 15 lutego 2019

Opublikowano: piątek, 15 luty 2019
47687293 2028191980572856 6230809227829444608 nSłowa Ewangelii wg Św. Marka
Uzdrowienie głuchoniemego
Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tłumu, włożył palce w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: «Effatha», to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili: «Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę».  (Mk 7, 31-37)
 
Gdy Jezus włożył palce w uszy głuchoniemego i dotknął jego języka, spojrzał w niebo. To niby drobnostka, ale jakże ważna. Spojrzał w niebo … Gdzie spoglądamy w obliczu trudnych sytuacji? Na co patrzymy, gdy przychodzą do nas ludzie w potrzebie? Otóż głównie patrzymy na sam problem, na trudną sytuację, na cierpienie. Widzimy trud, który trzeba ponieść, by zaradzić wezwaniom. Mężczyźni i kobiety w Biblii, a przede wszystkim sam Jezus, nie spoglądali w ziemię, nie spuszczali głowy w dół i nie koncentrowali się jedynie na potrzebach. Patrzyli na Boga. Spoglądali w niebo. W tym jest przepiękna rada i dobra wskazówka, zwłaszcza w świecie, który szuka pomocy tylko na ziemi. To ważne, gdyż tak niewielu nadal spogląda na żywego Boga, który ma wszelką moc w niebie i na ziemi.
Spójrz w niebo. Effatha - Otwórz się. 
Odsłony: 159