Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne 2018

Opublikowano: niedziela, 18 marzec 2018

I prosili go, mówiąc: „Panie, chcemy ujrzeć Jezusa " ( J 12, 21)

 

 

 

Dzisiejszą Niedzielą rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne.

 

Fragment Ewangelii z dzisiejszej niedzieli wskazuje, że Grecy pragnęli ujrzeć Jezusa. U Jana „ujrzeć” oznacza: poznać, przylgnąć, uwierzyć. Według Janowej terminologii wiara jest widzeniem. Rozważając ten fragment Ewangelii stawiam sobie pytania: Gdzie są skierowane oczy mego serca? Jaka jest moja wiara? Czy noszę w sobie żywe pragnienie widzenia Jezusa, mojego Zbawiciela i Pana? 

 

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 18. Dzieci - wg planu podanego w szkole. Rekolekcje prowadzi ks. Grzegorz Gierek - Proboszcz parafii w Buku. Nauki zakończymy w środę wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie całą dobę w intencji świętych powołań kapłańskich w naszej diecezji. 

Odsłony: 631