Synod o Rodzinie

Opublikowano: niedziela, 04 październik 2015

Mszą Świętą , która została odprawiona dzisiaj (tj. 4 października) o godz. 10:00 w Watykanie, a której przewodniczył papież Franciszek, rozpoczyna się XIV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów nt. „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Synod potrwa do 25 października.

W Synodzie weźmie udział 270 ojców synodalnych, z czego 42 powołano z urzędu, 183 z wyboru, 45 zaś z nominacji papieskiej. 54 z nich to reprezentanci Afryki, 64 Ameryki, 36 Azji, 107 Europy oraz 9 Oceanii. Poza tym warto podkreślić, że w obradach weźmie udział 18 małżeństw (17 jako audytorzy i audytorki), jedno w charakterze ekspertów. Wśród audytorów znalazło się polskie małżeństwo - Jadwiga i Jacek Pulikowscy. W niedzielę, 18 października, papież Franciszek podczas uroczystej Mszy św. dokona kanonizacji rodziców św. Teresy z Lisieux - bł. Marię Zelię i Ludwika Martin. Zachęcamy do wspierania modlitwą prac Synodu.

Źródło : www.świadomi-chrystusa.pl