Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 05 październik 2019
ogloszenia lepsze1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.
 
2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 
3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30.
 
4. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
 
5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
 
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.    
 
7. W każdą środę października o 17:30 nabożeństwo różańcowe ze szczególnym udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 
8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.
 
9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej. 
 
10. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy i ofiary na rzecz budowy nowego Kościoła i domu parafialnego.
 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa. 
Odsłony: 45