ogłoszenia Duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 21 wrzesień 2019
 
ogloszenia lepsze1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe. 
2. W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie od godz. 17.30. 
3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
4. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.
5. Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 23 IX –  św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,  
  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
Odsłony: 243