Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 08 wrzesień 2019

ogloszenia lepsze1. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.
3. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. Włączamy się w ogólną Polską inicjatywę „Polska pod Krzyżem”. Zapraszam do uczczenia znaku naszego zbawiania przez udział w adoracji od godziny 15.00 do 18.00., po adoracji Msz Św. o godz. 18.00. 
4. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. 
5. Najbliższa niedziela to także Dzień Środków Społecznego Przekazu.
6. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej, korzystania z biblioteki parafialnej.
7. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
13 IX – św. Jan Chryzostom (350-407), biskup Konstantynopola, Doktor Kościoła, piętnujący nadużycia moralne wiernych. 
14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 
Odsłony: 208