Ogłoszenia Duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 31 sierpień 2019
ogloszenia lepsze1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. 
 
 
 
2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcam do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy. 
 
3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o godz. 8.00.
 
4. Nie będzie Mszy Św. w poniedziałek i we wtorek o godz. 18.00. W środę i w czwartek Msza. Św. o godz. 17.00 a w piątek i sobotę o godz. 16.00.
 
5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 16.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 15.30.
 
6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 16.00. 
 
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz 105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września. Zapraszam do szczególnej pamięci i modlitwy za naszych najbliższych, którzy przebywają poza granicami Ojczyzny. 
 
8. Na progu nowego roku szkolnego polecam lekturę prasy katolickiej. Zachęcam by pogłębiać wiedzę duchową poprzez korzystanie z biblioteki parafialnej.
 
9. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece patronów i życzliwości najbliższych. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.
Odsłony: 213