Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 11 sierpień 2019
ogloszenia lepsze1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
 
2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Już dziś zaplanujmy dobre przeżycie tych dni. 
3. Dzisiaj i w każdą niedzielę rozpoczynam odprawianie Mszy Św. w hospicjum o godz. 15.00. Istnieje możliwość uczestniczenia w tej Mszy Św. By razem z chorymi powierzać się Miłosierdziu Bożemu.
4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. 
6. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radośći i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam orędownictwu Matki Bożej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
Odsłony: 85