Ogłoszenia Duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 30 czerwiec 2019
ogloszenia lepsze1. Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas. 
 
 
 
 
2. Rozpoczął się czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzę bezpiecznych i ubogacających dni. 
 
3. Jutro o godz. 12.00 Mszą Św. otworzone zostanie Hospicjum „Królowej Apostołów” przy ul. Szczecińskiej 12 w Tanowie. Poświęcona będzie Kaplica Miłosierdzia Bożego i Tabernakulum, by godnie można było się pomodlić i odprawić dla chorych Mszę Św. Jak zapowiedziałem tydzień temu, kto by chciał wesprzeć zakup, na mszału, kielicha, ampułek i inne paramentów liturgicznych, może to uczynić wychodząc z kościoła i wrzucając ofiarę do skarbony.
 
4. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 18.00.
 
5. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 18.00. Spowiedź św. od godz. 17.30. w każdy dzień tygodnia. Odwiedzą chorych od godz. 12.00. 
 
6. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00. 
 
7. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczcili Najświętsze Serce Pana Jezusa, podczas odpustu w piątek w naszej parafii.
 
8. Solenizantów i jubilatów pierwszych dni lipca zawierzamy opiece Matki Bożej i świętych patronów. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,  
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.
Odsłony: 113