Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 22 czerwiec 2019

ogloszenia lepsze1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych.

 
 
2. Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18.00.  
 
3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta tego dnia o godz. 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Po Mszy Św. zapraszam na poczęstunek i wspólne spotkanie parafian. 
 
4. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszamy o godz. 18.00.
 
5. 1 lipca zostanie otwarte hospicjum w Tanowie. Będzie tam kaplica Miłosierdzia Bożego, by można było sprawować Eucharystie dla chorych. Kto by chciał wesprzeć zakup mszału, bielizny kielichowej, ampułek, puszki, kielicha i innych paramentów liturgicznych, może złożyć ofiarę do skarbony dzisiaj jak i za tydzień wychodząc z kościoła. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 
6. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa. 
 
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 
8. Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy. 
 
9. Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział i angażowali się w Uroczystość Bożego Ciała.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 24 VI – narodzenie św. Jana Chrzciciela, 
  • 29 VI  – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.
Odsłony: 308