Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Opublikowano: sobota, 15 czerwiec 2019

ogloszenia lepsze1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. 

 
2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej Procesji Eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. O godz. 9:30 zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. W tym roku przejdziemy ulicami: Szczecińską, Policką, Pocztową i ul. Szczecińską do kościoła. Po procesji uroczysta Msza Św. i rocznica Komunii Świętej.
 
3. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam następujące grupy parafialne. Ołtarz  I na ul. Polickiej za Przychodnią - Strażacy, ołtarz II na ul. Pocztowej - Leśnicy, ołtarz III, przy Krzyżu – Żywy Różaniec, ołtarz IV, w kościele – rodzice dzieci Pierwszokomunijnych.
 
4. Dzieci pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, zapraszam na tę Uroczystość. 
 
5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Ojca. 
 
6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. 
 
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.    
Odsłony: 380