Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: niedziela, 09 czerwiec 2019
ogloszenia lepsze1. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, Który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 
 
2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z Sakramentu Pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 
3. Sakrament Pokuty w naszej świątyni sprawowany jest w tygodniu od  godz. 17:30 oraz w Niedziele i uroczystości przed każdą Mszą Świętą.
 
4. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz. 17:30 oraz w Niedziele o godz. 9.
 
5. Zaczyna się Biały Tydzień. Zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami na codzienne Msze Święte o godz. 18.00
 
6. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 18. 
 
Ogłoszenia z kurii: W poniedziałek, 10 czerwca br., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie kapłanów, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00. Liturgia ta będzie Diecezjalnym Dziękczynieniem za dar pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, sprawowana w ramach Archidiecezjalnego Dnia Jedności Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych oraz Tygodnia Ewangelizacji. Po Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Maryjnym.”
Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga udzieli święceń kapłańskich trzem diakonom naszej Archidiecezji 29 czerwca br., w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości oraz do modlitwy za nowo wyświęconych kapłanów.
 
7. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 17:30. 
 
8. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. 
 
9. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
 
10. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

 

 

Odsłony: 280