Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Opublikowano: sobota, 01 czerwiec 2019
ogloszenia lepsze1. Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do Nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem Miłości jest życie wieczne w Królestwie Niebieskim. 
 
2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej.
 
3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu przed Mszą Świętą.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18. Spowiedź piątkowa przed Mszą Świętą.
 
5. W środę 5 czerwca odbędzie się próba generalna dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.  
Prośba od rodziców, którzy zajmują się organizacją Uroczystości : w środę także odbędzie się sprzątanie kościoła oraz terenu przed kościołem -  w sprzątaniu udział biorą WSZYSCY rodzice oraz opiekunowie dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. 
 
6. Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w sobotę 8 czerwca. Dzieci przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa Eucharystycznego podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.  
 
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do korzystania z parafialnego sklepiku z ziołami i parafialnej biblioteki. 
 
8. Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy, 
  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
  • 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
Odsłony: 117