Ogłoszenia Duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkanocną.

Opublikowano: sobota, 18 maj 2019
ogloszenia lepsze1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza. 
 
2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie przed Mszą Świętą wieczorną.
 
3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę przed wieczorną Mszą Świętą.
 
4. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe. 
 
5. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych. Tegorocznych maturzystów obejmujemy modlitwą dziękczynną.
 
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
 
7. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. 
 
8. Msze św. będą odprawione w środę, piątek i sobotę.
 
9. Przewodniczący oraz Rada Sołecka zapraszają mieszkańców w dniu 25 maja 2019 r. na festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dni Tanowa. Dzień Dziecka rozpocznie się o godz. 10.00. W programie: występy dzieci, teatr, gry i zabawy, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej. Dni Tanowa od godz. 15.00. W programie: rodzinny turniej piłki siatkowej, teatr, zabawa taneczna. Przygotowany został także poczęstunek dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
 
10. Komunikaty Kurii: 

Zapraszamy na Forum Charyzmatyczne, które odbędzie się w Netto Arena w Szczecinie od 31 maja do 2 czerwca. Zapisy na stronie www.lewjudy.org.

Zapraszamy na spotkanie z bratem Elia, włoskim mistykiem, które odbędzie się 29 maja w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Mierzynie o godz. 18.00. Druga część spotkania o 19.30 w auli Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 w Szczecinie

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 24 V – Najświętsza Maryja Panna, Wspomożycielka Wiernych, Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.  
Odsłony: 159