Ogłoszenia Duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkanocną, Dobrego Pasterza.

Opublikowano: niedziela, 12 maj 2019
ogloszenia lepsze1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są Sakramenty Św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
 
Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. 
 
2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę. 
 
3. Na nabożeństwa majowe zapraszam codziennie przed Mszą Świętą.
 
4. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13.  dnia miesiąca od maja do października. 
 
5. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.
Odsłony: 303