Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Wielkanocną.

Opublikowano: sobota, 04 maj 2019
ogloszenia lepsze1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. 
 
2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.
3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. W czasie wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
4. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy przed wieczorną Mszą Świętą. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.  
5. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. 
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku za ławkami.
7. Zapraszamy do korzystania ze sklepiku z ziołami Ojców Bonifratrów oraz Biblioteki Parafialnej. 
8. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,
  • 8 V – św. Stanisław (1030-1079), biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski, przez św. Jana Pawła II nazwany „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.
Odsłony: 337