Ogłoszenia Duszpasterskie 7 kwiecień 2019r.

Opublikowano: sobota, 06 kwiecień 2019

 ogloszenia lepszePiąta Niedziela Wielkiego 

1. Od dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Witam serdecznie wśród naszej wspólnoty ks. Mirosława Pudłę Salezjanina, pochodzącego z Bartoszewa, a pracującego obecnie w Gdańsku.

Niech Duch Św. umacnia Cię drogi kapłanie, byś dotarł do naszych serc, które potrzebują nawrócenia i większej miłości do Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Nauki będą głoszone w poniedziałek, wtorek, środę o godz. 18.00 zachęcam Was do uczestnictwa. 
 
Dzieci ze szkoły zapraszam
w poniedziałek:
8.30 – 9.30 klasy I – IV od 9.30 do 9.50 spowiedź święta klasy IV
9.45 – 10.45 klasy V – VIII od 10.45 spowiedź święta dla klas V – VIII
 
Wtorek:
8.30 – 9.30 klasy I – IV
9.45 – 10.40 klasy V – VIII
 
Środa:
9.00 – 10.00 Msza Święta dla wszystkich.

2. W naszej Parafii została utworzona parafialna biblioteka z literaturą chrześcijańską. Regały z książkami mieszczą się w sklepiku z ziołami. Książki można wypożyczać od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy Świętej, czyli ok. godz. 18:30, oraz w czasie otwarcia sklepiku. Regulamin, spis książek  i wszystkie inne informacje dostępne są na stronie internetowej parafii : www.parafiatanowo.pl  w zakładce Biblioteka.

3. Nabożeństwo Gorzkich żali w niedziele o godz. 9.00, a Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30. Bóg zapłać za przygotowanie Drogi Krzyżowej, Żywemu Różańcowi. Teraz proszę o przygotowanie dzieci ze szkoły podstawowej.

4. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie od godz. 17.30.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

6. Z tyłu za ławkami na stoliku wyłożone są świece Caritasu jak i baranki wielkanocne. Cena dużej świecy i świecy jajko w cenie 15 zł. Baranek i świeca mała w cenie 5 zł.

7. Do końca Wielkiego Postu, wychodząc z kościoła możemy wrzucić ofiarę do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu. 

9. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitych Bożych darów. 

10. Bogu niech będą dzięki za każde wsparcie modlitewne i finansowe na rzecz budowy naszego nowego Kościoła jak i domu parafialnego.

Odsłony: 156