Ogłoszenia Duszpasterskie 31 marzec 2019r.

Opublikowano: sobota, 30 marzec 2019
ogloszenia lepsze1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości. 
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta od godz. 17.30.
3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00. Bóg zapłać Żywemu Różańcowi za przygotowanie Drogi krzyżowej. Proszę teraz na piątek o przygotowanie Chór.
4. Ostatnie przed świętami odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 12.00.
5. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy Świętej o godz. 9.30. 
6. Przygotowując się do Świąt Paschalnych, w których widzimy źródło wszelkiej łaski, przypominam o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.
7. Chętne osoby do wystroju Grobu Pańskiego, zapraszam po Mszy Św. do zapisania się. Też, kto by chciał przygotować kościół, do którychś z niedziel proszę o zgłoszenia daty soboty, w którą by mógł posprzątać.
8. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia. 
9. Od dzisiaj do końca Wielkiego Postu, wychodząc z kościoła możemy wrzucić ofiarę do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu.
10. Z tyłu za ławkami na stoliku wyłożone są świece Caritasu jak i baranki wielkanocne. Cena dużej świecy i świecy jajko w cenie 15 zł. Baranek i świeca mała w cenie 5 zł.
11. Od następnej niedzieli rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Zachęcam, by dobrze przygotować się do Świąt. Poprowadzi ten czas łaski dla nas ks. Mirosław Pudło – Salezjanin pochodzący z Bartoszewa. Zarezerwujmy też sobie czas na następny poniedziałek, wtorek i środę, by wsłuchać się w słowo rekolekcjonisty o godz. 18.00.
12. Bóg zapłać za wszelką modlitwę w intencji budowy naszego nowego Kościoła i domu parafialnego.

 

 

Odsłony: 319