Ogłoszenia Duszpasterskie 17 marzec 2019r.

Opublikowano: sobota, 16 marzec 2019
ogloszenia lepsze
Druga Niedziela Wielkiego Postu
1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej kto chce złożyć ofiarę na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy może to uczynić, wrzucając do skarbony znajdującej się przy konfesjonale. 
3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 9.00. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu. W ten piątek poproszę o przygotowanie Drogi Krzyżowej - chór.
5. W czwartek w parafii św. Kazimierza w Policach o godz. 18.00 odbędzie się sakrament bierzmowania. W ten dzień w naszej parafii wyjątkowo Msza św. o godz. 17.00.  Młodzież z naszej parafii, która przystępuje do tego sakramentu, proszę o pozostanie po mszy św. o godz. 11.00 na spotkaniu. Przypominam również młodzieży, że w środę jest próba generalna po mszy św. o godz. 18.00 w Policach. 
6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza Święta o godz. 18.00.
7. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na stronie internetowej (www.edk.org.pl).
8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz budowy nowego Kościoła i domu parafialnego.
9. Na stoliku za ławkami wystawione są świeczki Caritasu. Duża świeca i świeca jajo w cenie 15 zł. Mała świeca i baranek po 5 zł. 
10. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. 
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.
Odsłony: 302