Ogłoszenia Duszpasterskie 3 marzec 2019r.

Opublikowano: sobota, 02 marzec 2019

ogloszenia lepsze

Ósma Niedziela Zwykła
1. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta w Środę Popielcową o godz. 18.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty.
Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

2. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 17.30. Tę Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszam po Mszy na spotkanie.

4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali o godz. 9.00.

5. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia.

8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę nowego Kościoła i domu parafialnego.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484), główny patron Litwy i młodzieży litewskiej.

ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA WIELKI POST 2019R. KLIKNIJ TUTAJ