Ogłoszenia Duszpasterskie 10 luty 2019r.

Opublikowano: sobota, 09 luty 2019
ogloszenia lepszePiąta Niedziela Zwykła
1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 
 
2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 18.00.  
 
3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. 
 
4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o naszych rodzinach. 
 
5. Za tydzień 17 lutego na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcimy świece dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii św. 
 
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 
7. Zostały postawione przy placu budowy nowego Kościoła  pojemniki na odzież, można przynosić odzież dziecięcą, damską, męską, obuwie, tekstylia, zabawki. Odzież dobrej jakości jest przekazywana do Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Samotnej Matki, Schronisk, Noclegowni, Hospicjów itp. Jeżeli do pojemników na odzież trafi, odzież niewłaściwa, złej jakości to taka odzież oddawana jest do odpowiednich Firm, gdzie poddawana jest recyklingowi, z czego są środki finansowe na zakup rowerów trzykołowych dla osób niepełnosprawnych.
 
8. Na stoliku za ławkami, są wyłożone informacje na kartkach o odpisaniu 1% z podatku dla naszej parafianki Zuzi. Jednocześnie zbieramy nakrętki z różnych opakowań dla Zuzi, które są przeznaczone na jej rehabilitację.  
 
9. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczam serdeczną pamięcią i modlitwą.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 II – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego, 
  • 14 II – św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
Odsłony: 167