Ogłoszenia Duszpasterskie 20 stycznia 2019r.

Opublikowano: niedziela, 20 styczeń 2019

ogloszenia lepsze

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, proszę o kontakt po Mszy Św. 

4. Zbliża się okres ferii zimowych. Zachęcam rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego. 

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składam najserdeczniejsze życzenie i zapraszam do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych o godz. 15.00.

6.  Na stoliku za ławkami, są wyłożone informacje na kartkach o odpisaniu 1% z podatku dla naszej parafianki Zuzi jak i też dla Michałka. Jednocześnie zbieramy nakrętki z różnych opakowań dla Zuzi, które są przeznaczone na jej rehabilitację. 

7. Zostały postawione przy placu budowy nowego Kościoła  pojemniki na odzież, można przynosić odzież dziecięcą, damską, męską, obuwie, tekstylia, zabawki. Odzież dobrej jakości jest przekazywana do Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Samotnej Matki, Schronisk, Noclegowni, Hospicjów itp. Jeżeli do pojemników na odzież trafi, odzież niewłaściwa, złej jakości to taka odzież oddawana jest do odpowiednich Firm, gdzie poddawana jest recyklingowi, z czego są środki finansowe na zakup rowerów trzykołowych dla osób niepełnosprawnych.

8. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam opiece świętych patronów i otaczam serdeczną modlitwą.

W tym tygodniu patronują nam: 

  • ï21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,  
  • ï24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,
  • ï25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
  • ï26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
Odsłony: 366