Ogłoszenia Duszpasterskie 30 grudnia 2018

Opublikowano: sobota, 29 grudzień 2018
ogloszenia lepszeSwiętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
 
2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 17.30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.  
 
3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 9.30, 11.00 i 18.00 nie będzie Mszy o godz. 8.00 rano. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
 
4. Rozpoczynam odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii od 2 stycznia. Plan kolędy dostępny jest na tablicy ogłoszeń jak i na stronie internetowej. Podczas wizyty duszpasterskiej, będzie można zamówić intencje Mszalne na 2019 rok.
 
5. Kolędę w tygodniu rozpoczynam od godz. 16.00 a w sobotę i niedzielę od godz. 14.00. Msze Św. podczas kolędy w tygodniu o godz. 15.00, w sobotę o godz. 12.00.
 
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 11.00. 
 
7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. 
 
8. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny. 
 
W tym tygodniu patronują nam:
  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.
Odsłony: 228