Ogłoszenia Duszpasterskie 23 grudnia 2018

Opublikowano: niedziela, 23 grudzień 2018
ogloszenia lepsze
Czwarta Niedziela Adwentu
 
1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. 
2. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7.00 rano.
3. Tradycją minionych lat od piątku płonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.
4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. 
5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 20.30 w Bartoszewie, w Tanowie o godz. 22.00 i o 24.00.
6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia o godz. 9.30 i 11.00, nie będzie Mszy o godz. 8.00.  W drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. 
7. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino. 
8. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. 
9. Drogim solenizantom i jubilatom życzę pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa. 
10. . Z tyłu za ławkami na stoliku wyłożone są opłatki poświęcone na Wieczerzę Wigilijną. Ofiara jest dobrowolna. Składamy do puszki wyłożonej koło opłatków. Są też świece Caritasu, przez zakup tych świec wspieramy najuboższych z Naszej Diecezji. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
Odsłony: 314