Ogłoszenia Duszpasterskie 9 grudnia 2018

Opublikowano: niedziela, 09 grudzień 2018

ogloszenia lepszeDruga Niedziela Adwentu

1. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

2. Msze Święte roratnie sprawowane są w naszym kościele w poniedziałek, środę o godz. 18.00. Msze roratnie dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 18.00.

3. Szczególnym wydarzeniem na drodze adwentowego oczekiwania są rozpoczynające się rekolekcje parafialne. Tegoroczne nauki głosi ks. Jan Prątnicki. Zapraszam w poniedziałek, wtorek i środę na godz. 18.00 by przygotowywać się duchowo na Święta Bożego Narodzenia. Przeżywając rekolekcje nie będzie w tych dniach Mszy Roratnich.

4. Jak ogłosiłem tydzień temu, kto by chciał wesprzeć Kościoły na Wschodzie , może to uczynić ofiarą wrzuconą do skarbony wychodząc z Kościoła.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszam do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

8. Z tyłu za ławkami na stoliku wyłożone są opłatki poświęcone na Wieczerzę Wigilijną. Ofiara jest dobrowolna. Składamy do puszki wyłożonej koło opłatków. Są też świece Caritasu, przez zakup tych świec wspieramy najuboższych z Naszej Diecezji. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
  • 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.