Ogłoszenia Duszpasterskie 2 grudnia 2018

Opublikowano: niedziela, 02 grudzień 2018
ogloszenia lepszePierwsza Niedziela Adwentu
1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. 
 
2. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. 
 
3. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 18.00. Msze Święte roratnie z udziałem dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu komunii i bierzmowania będzie odprawiana w piątek  o godz. 18.00. Zachęcam do przyniesienia tradycyjnych lampionów jak i serduszek z dobrymi uczynkami, postanowieniami. 
 
4. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenie duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się 9 grudnia, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Jan Prątnicki. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. 
 
5. Z tyłu za ławkami na stoliku wyłożone są opłatki poświęcone na Wieczerzę Wigilijną. Ofiara jest dobrowolna. Składamy do puszki wyłożonej koło opłatków.
 
6. Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18.00.
 
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Pierwszopiątkowa spowiedź święta od godz. 17.30. Odwiedziny chorych od godz. 11.00. Spotkanie Bractwa Serca Jezusowego po Mszy Św. 
W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 18.00. Zapraszam Wszystkich na spotkanie modlitewne od godz. 12.00 do godz. 13.00. Jest to Godzina Łaski dla Całego Świata. Matka Boża, objawiając się w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech, powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”.
To godzina, gdy wszystko jest możliwe. Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku Niebo staje nad nami otworem, że każdy, kto w tym czasie zamknie trzymany nad głową parasol niewiary, otrzyma od Boga to, co mu najbardziej potrzebne.
 
8. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 
 
9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel. Ofiarę można złożyć do skarbony wychodząc z Kościoła.
 
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnika „Niedziela”.
 
11. Zakończyliśmy następny etap budowy Kościoła i Domu Parafialnego. Fundamenty w stopniu zero zostały wykonane dzięki Waszym ofiarom. Za wszelką pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.
 
12. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzę obfitości Bożych darów.
 
W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.
Odsłony: 271