Ogłoszenia Duszpasterskie 25 listopada 2018

Opublikowano: niedziela, 25 listopad 2018 Agnieszka Malicka
ogloszenia lepszeUroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci.
Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

3. Do końca listopada zapraszam codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.00.

4. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 17.30.

5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

6. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.