Ogłoszenia Duszpasterskie 18 listopada 2018

Opublikowano: sobota, 17 listopad 2018 Agnieszka Malicka
ogloszenia lepszeTrzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła
1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

2. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.

3. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

4. Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.00.

5. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne.

6. Przypominam, że możemy korzystać z ziół na różne schorzenia - Ojców Bonifratrów. Sklepik z ziołami otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 i od godz. 16.00 do godz. 17.30.

7. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.