Ogłoszenia Duszpasterskie 28 października 2018

Opublikowano: sobota, 27 październik 2018 Agnieszka Malicka

Trzydziesta Niedziela Zwykłaogloszenia lepsze

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00. i 9.30 Nie będzie Mszy o godz. 11.00.

4. Dziękuję firmie „Uroczysko” państwa Węgrzynów za posprzątanie liści przy kościele. Jak też dzieci z koła przyrodniczego przy naszej Szkole Podstawowej za zbieranie kasztanów i grabienie liści.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. i 18.00.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek. Odwiedziny chorych od godz. 11.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

9. Przez cały listopad, będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki z wypominkami są wyłożone na stoliku za ławkami.

10. Kończymy tydzień modlitwy za misje na całym świecie. Gdy ktoś ma ochotę wesprzeć te dzieło, może wrzucić ofiarę do skarbony wychodząc z kościoła.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.