Ogłoszenia Duszpasterskie 21 października 2018

Opublikowano: sobota, 20 październik 2018

ogloszenia lepszeDwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego.

Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Za tydzień na zakończenie tygodnia misyjnego, będzie można ofiarami do skarbony wesprzeć misje wychodząc z kościoła.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

5. Przypominamy, że przyjmuję wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Ofiary przeznaczone są na budowę Kościoła i domu parafialnego.

6. Zachęcam do nabywania ziół Ojców Bonifratrów. Sklepik otwarty jest od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30 od poniedziałku do piątku włącznie.

7. Dzieci z Kółka Różańcowego „Kwiatuszki Maryi” zajęły II miejsce w konkursie na wykonanie Różańca Misyjnego. Konkurs odbył się w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Serdecznie gratuluję i dziękuje dzieciom i pani Beacie za zaangażowanie.

8. Matce Bożej Różańcowej polecam solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów.
Odsłony: 210