Ogłoszenia Duszpasterskie 14 października 2018

Opublikowano: sobota, 13 październik 2018

ogloszenia lepsze

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?

Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Kto, by chciał to uczynić, wychodząc z kościoła można wrzucić ofiarę do skarbony.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, pamiętajmy o modlitwie w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7. Nie będzie Mszy Św. we wtorek, środę, czwartek i piątek.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, wypominki wyłożone są na stoliku za ławkami. Wszelkie ofiary złożone na wypominki przeznaczone będą na budowę nowego Kościoła i domu parafialnego

9. Bóg zapłać panu Marianowi Korzybskiemu i panu Piotrowi Malickiemu za obniżenie obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuje Panu Bogu za Was wszystkich, którzy angażujecie się w życie parafii. Wspieracie ją modlitewnie i finansowo, by powstał nowy Kościół i dom parafialny.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
Odsłony: 389