Ogłoszenia Duszpasterskie 7 października 2018

Opublikowano: niedziela, 07 październik 2018

 Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny.

Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje. 

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież. Będzie można złożyć ofiarę do skarbony wychodząc z kościoła.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, wyłożonej na stoliku za ławkami.

5. Zapraszamy wszystkich na pierwszą w dziejach Szczecina i Archidiecezji papieską koronację Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, która odbędzie się w sobotę, 13 października o  godz. 11.30, podczas Mszy Świętej pontyfikalnej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela, przy  ul.  Bogurodzicy w  Szczecinie. O godz. 11.00, przed liturgią eucharystyczną, nastąpi premiera  utworu SUB  TUUM  PRAESIDIUM. Dlatego też w sobotę nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00 w naszym kościele.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na rzecz budowy naszej świątyni i domu parafialnego.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

Odsłony: 325