Ogłoszenia Duszpasterskie 29 września 2018

Opublikowano: sobota, 29 wrzesień 2018

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

 

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30. W niedzielę o godzinie 9.00.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. 

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Odwiedziny chorych od godz. 11.00. Po mszy św. zapraszam na spotkanie formacyjne Bractwa Serca Jezusowego.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

7. W następną niedzielę o godzinie 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do pierwszej komunii.

8. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

9. Zachęcam do korzystania z ziół Ojców Bonifratrów. Sklepik otwarty od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 12.00 jak i od 16.00 do 17.30. 

10. Bóg zapłać za każdą modlitwę w intencji naszej parafii. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.
  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.
  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.
Odsłony: 414