Ogłoszenia Duszpasterskie 9 września 2018

Opublikowano: niedziela, 09 wrzesień 2018

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Zapraszam do sklepiku z ziołami ojców Bonifratrów. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30. Znajdziemy tam wiele ziół, herbat, maści na różne dolegliwości, które dotykają nasze zdrowie.

5. Dziękuję wszystkim za spotkanie na grilu w Bartoszewie na terenie naszej kaplicy. Dobrze, że możemy razem się spotkać i poznawać na wzajem.

6. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zapraszam dzieci na próbę scholi co niedziela o godzinie 10.20 byśmy naszymi pięknymi głosami wychwalali majestat Pana.

7. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

        

13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.        

15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

Odsłony: 411