Ogłoszenia Duszpasterskie na Dwudziestą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 18 sierpień 2018

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.

3. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. W tym obchodzimy odpust w Bartoszewie. Chciałbym spotkać się po Mszy Św. w Bartoszewie na poczęstunku. Dlatego proszę o wspólne biesiadowanie w naszej Kaplicy. 

4. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:      

20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.      

21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.      

22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.     

 

24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

 

Odsłony: 200