Ogłoszenia Duszpasterskie na Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 12 sierpień 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

 

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” –
i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

 

4. Zapraszamy  do  udziału  w XXVI Pieszej Pielgrzymce ze  Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w  dniach  od 23  do 25  sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka  wyruszy  pod  hasłem:  „GŁOS MIŁOSIERDZIA - REKOLEKCJE  W  DRODZE  NA  130.  ROCZNICĘ  URODZIN ORĘDOWNIKA MIŁOSIERDZIA – BŁ. MICHAŁA SOPOĆKI”. Uroczysta  inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej  na  os. Słonecznym w Szczecinie. Zapisów można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach 21i 22 sierpnia br. w  biurze  Fundacji  Małych  Stópek  przy kościele  pw.  św.  Jana  Ewangelisty  na ul.  Świętego  Ducha  9 w  Szczecinie. Szczegółowe  informacje znajdują  się na stronie internetowej.

 

5. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia. 

6. Ekscelencjo!!! Czcigodny księże Arcybiskupie!!! Wizytacja kanoniczna jest spojrzeniem ks. Arcybiskupa na pracę księdza Proboszcza i zaangażowanie ludzi świeckich w parafii. Jestem ogromnie wdzięczny i w imieniu własnym oraz  parafian dziękuję za Twój trud posługi Arcybiskupiej i duszpasterskiej. Za wszystko coś w tym czasie dobrego dla nas uczynił:  spotykając się z parafianami  na Eucharystii, która jest szczytem i źródłem, źródłem z którego zawsze chcemy czerpać. Mile wspominać będziemy spotkania z naszym Dostojnym Gościem z racji Twojej ogromnej otwartości, pokory i łatwości, z jaką potrafisz nawiązać kontakt z każdą, jakże odrębną grupą parafian. Niech słowa, jakie przyszło nam usłyszeć w ciągu tej wizytacji od naszego Arcybiskupa, stanowią dla każdego z nas zachętę na całe lata do jeszcze większego zaangażowania się na rzecz naszej parafialnej wspólnoty. Obiecujemy trwać w miłości Chrystusa, której ty jesteś niezmordowanym świadkiem i głosicielem. A otrzymane błogosławieństwo, którego nam udzielisz niech zaowocuje wzrostem i pogłębieniem naszej wiary. Bóg zapłać. 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.
Odsłony: 198