Ogłoszenia Duszpasterskie na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 05 sierpień 2018

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu. 

 

2. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. 

 

3. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

 

4. Za tydzień 12 sierpnia będziemy gościli w naszej wspólnocie Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę. Jest to wizytacja duszpasterska. Dziekuję tym, którzy podjeli trud sprzętania naszego koscioła jak i wykoszenia trawy prz kościele, za kwiaty, które upiekszają naszą świątynię. Bogu niech będą dzięki za wszystkich, którzy troszczą się o naszą wspólnotę.

 

5. Opiece Matki Bożej polecam solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.
Odsłony: 202