Ogłoszenia Duszpasterskie na Siedemnastą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 28 lipiec 2018

1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

 

3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. 

 

4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.30. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Odwiedziny chorych od godz. 11.00.

 

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

 

7. Jubilatom i solenizantom życzę obfitych Bożych darów.

 

8. Bóg zapłać za wszelką modlitwę i ofiary na rzecz nowego Kościoła i domu parafialnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.
Odsłony: 220