Ogłoszenia Duszpasterskie na Czternastą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 07 lipiec 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcam do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

 

3. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

 

4. W  tym  roku  z  naszej  Archidiecezji  wyruszy  XXXIV  Szczecińska  Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z kilku miejscowości: Pustkowa, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego,   Wolina,   Stepnicy,   Polic   oraz   ze Szczecina, gdzie pielgrzymka przejdzie  przez  centrum  miasta  (Warszewo,  Niebuszewo,  Jasne  Błonia, Śródmieście).  Uroczysta  inauguracja  pielgrzymki  odbędzie  się  29  lipca,  podczas Mszy Świętej sprawowanej o  godz.  7.00  w  Sanktuarium  Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na  pielgrzymi  szlak  w  dowolnie  wybranym  czasie  pielgrzymując w  wybrane dni. Pełna  informacja  o  pielgrzymce  znajduje  się na  plakacie i stronie internetowej www.szczecinska.pl. Serdecznie  zapraszamy  wszystkich  do  udziału  w  pieszym pielgrzymowaniu.

 

5.„Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w  Szczecinie  zapraszają  do  modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 75. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody  upamiętniające  to  wydarzenie  odbędą  się  11  lipca  br. w  Szczecinie.  Rozpoczęcie  uroczystości  nastąpi  o  godz.  16.00  na  Cmentarzu Centralnym  przy  Krzyżu  Wołyńskim,  a  o  godz.  18.00  odbędzie  się Msza  Święta w Bazylice Archikatedralnej.”

 

6. Od 9 do 13 lipca sklepik z ziołami będzie nieczynny z powodu urlopu. Zapraszamy ponownie od 16 lipca.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
  • 13 VII  – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.
Odsłony: 296