Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzynastą Niedzielę Zwykłą

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 30 czerwiec 2018 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. Odwiedzę chorych od godz. 11.00.

3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będę szczególnie modlił się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecam opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. Zapraszam w tygodniu do sklepiku z ziołami i innymi produktami Ojców Bonifratrów. Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku, od godz. 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 17.30.

7. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 3 VII  – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.