Ogłoszenia Duszpasterskie na Dziewiątą Niedzielę Zwykłą.

Opublikowano: sobota, 02 czerwiec 2018

 

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu. 

 

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

 

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 17.30.

 

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msza Święta odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy Świętej zapraszam na poczęstunek. Kto, by chciał przynieść placka, czy też inne pyszności, mile będą widziane. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nastąpi otwarcie sklepiku z produktami braci Bonifratrów. Kupując różne zioła i wyroby, wspieramy działalność charytatywną zakonu św. Jana Bożego i budowę Kościoła w Tanowie.

 

5. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 

  • 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.
Odsłony: 288