Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Opublikowano: sobota, 26 maj 2018

1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 

 

2. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. O godz. 10.00. zgromadzimy się w naszym kościele parafialnym i wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Trasa będzie przebiegała ul. Szczecińską, ul Leśną, ul. Majową, ul. Wojska Polskiego do placu Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam też sprawowana będzie Msza Święta. O przygotowanie ołtarza pierwszego przy Krzyżu proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, drugiego Leśniczych, trzeciego Żywy Różaniec i czwartego na placu, Strażaków. Proszę też o przygotowanie kwiatów do sypania. Zapraszam wszystkie dzieci do sypania kwiatków. W tym też dniu dzieci będą miały rocznicę Komunii Świętej.

 

3. Chcę serdecznie podziękować za wczorajszą uroczystość Pierwszokomunijną. Dzieciom, rodzicom za przygotowanie kościoła, placu kościelnego, odnowieniu ogrodzenia, Krzyża, pani Beacie za trud przygotowania dzieci, panu Zbigniewowi Pudło, Monice i Adamowi Licbarskim za oprawę muzyczną. Rodzice serdecznie dziękują firmie „Uroczysko” mieszczącej się na ul. Gunickiej prowadzonej przez Państwa Zofię i Józefa Węgrzynów, za te piękne krzewy i drzewa ozdobne. I wszystkim obecnym na modlitwie w intencji dzieci. Przypominam dzieciom o białym tygodniu. Spotykamy się o godz. 18.00. Mimo, że czas przygotowań się skończył chciejmy Jezusowi nadal śpiewać. Zapraszam do uczestnictwa w scholii w każdą niedzielę o godz. 10.20.

 

4. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 11.00.

 

5. W piątek obchodzimy dzień dziecka. Módlmy się za nasze dzieci, by wzrastały w łasce uświęcającej.

 

6. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.
Odsłony: 266