Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: sobota, 19 maj 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominam, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. 

 

3. Zachęcam także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

 

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu o godz. 16.00 jest generalna próba dzieci przygotowujących się do Komunii Świętej. Proszę, aby rodzice dzieci przynieśli gromnice.

 

5. W piątek od godz. 16.00 poświęcimy alby. Po poświęceniu rozpoczniemy spowiedź dla dzieci, rodziców i gości.

 

6. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. W tym też dniu dzieci z naszej parafii o godz. 11.00 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 17.30.

 

9. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę kościoła i domu parafialnego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), włoski kapłan, apostoł Rzymu wprowadzający z powodzeniem nowe formy duszpasterstwa.
Odsłony: 272