Ogłoszenia Duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocy.

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: niedziela, 06, maj 2018 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz. 17.30.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. Od dzisiaj do końca października powraca Msza Św. w Bartoszewie.

8. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.