Ogłoszenia Duszpasterskie na Czwartą Niedzielę Wielkanocy.

Opublikowano: niedziela, 22 kwiecień 2018

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

 

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, pomódlmy się w intencji naszej Ojczyzny. Msza Święta o godz. 18.00.

 

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje. 

 

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich użytkowników dróg w dniu modlitw za kierowców. 

 

6. Dzisiaj wychodząc z Kościoła, możemy złożyć ofiarę do skarbony na Seminarium. 

 

7. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę nowego Kościoła i domu parafialnego.

 

8. Organizowana jest pielgrzymka do Grecji od 12 do 22 sierpnia, śladami św. Pawła Apostoła. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie, lub możemy sprawdzić też na stronie internetowej. Mamy już 20 osób zapisanych na pielgrzymkę.

 

8. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
Odsłony: 252