Ogłoszenia Duszpasterskie na Drugą Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

Opublikowano: sobota, 07 kwiecień 2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie. 

 

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary do skarbony po mszy św. 

 

3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.

 

4. Chciałbym dalej kontynuować pracę przy budowie nowego Kościoła i domu parafialnego. Dlatego też bardzo proszę o wsparcie finansowe tych dzieł, czy to przez wpłatę na konto lub ofiary na tacę.

 

5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Zapraszam w środę na spotkanie Kręgu Biblijnego po mszy św.

 

6. Organizuję pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie jak też na stornie internetowej www.parafiatanowo.com.pl . Przygotowuje nam to biuro podróży „Santiago” mieszczące się przy Katedrze Szczecińskiej. 

 

7. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. zapraszam na spotkanie 15 kwietnia, po mszy św. o godz. 11.00. Zamiast 22 kwietnia. 

 

8. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

Pan Antosik Adrian zamieszkały na ul. Polickiej nr 8 w Tanowie z Panią Majewską Justyną zamieszkałą na ul. Szarych Mnichów 4a/11 w Kołbaczu. 

Gdyby ktoś znał przeszkody umożliwiające zawarcie związku sakramentalnego to proszę o zgłoszenie do biura parafialnego. 

Odsłony: 294