PIELGRZYMKA DO GRECJI, ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

Opublikowano: czwartek, 05 kwiecień 2018

 

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Grecji, śladami św. Pawła Apostoła. Organizatorem jest Biuro Pielgrzymkowe Santiago i nasz Proboszcz Ks. Marcin Madej. Termin Pielgrzymki 12 - 22. 08. 2018r. Szczegółowy program znajduje się po kliknięciu „Więcej”. 

Numer kontaktowy do Ks. Marcina  605 838 767.  Zapraszamy  do zapisów! 

 

BIURO PIELGRZYMKOWE SANTIAGO

70-543 Szczecin ul. Św. Jakuba 1, tel/fax 914331196,690322552

www.pielgrzymki.szczecin.pl  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pielgrzymka do Grecji 

 

12-22.08.2018

 

 

Dzień 1, Niedziela12.08

 

Zbiórka o godz. 3.00 przejazd tranzytowy do Serbii. Obiadokolacja i nocleg w okolice Belgradu. 

 

Dzień 2, Poniedziałek, 13.08 

 

Po śniadaniu dalszy przejazd do Grecji, obiadokolacja i nocleg w Olimpic Beach. 

 

Dzień 3, Wtorek, 14.08 

 

Po śniadaniu wycieczka do Salonik. Zwiedzanie  zaczniemy  od katedry pw. św. Dimitra. W kościele relikwie świętego  i katakumby, w których  został stracony św. Dimitr.  Spacerkiem przejdziemy przez miasto zwiedzając  Agorę Rzymską, na której  św. Paweł  przemawiał  do Tesaloniczan . Zobaczymy również Łuk  Galeriusza i Rotundę. Zatrzymamy się przy  Białej  Wieży - symbolu miasta. Następnie  Veria-dawna Berea,miasta, w którym nauczał św. Paweł.  Zobaczmy tzw. bemę -  miejsce, gdzie przemawiał Apostoł Paweł do  Betejczyków.  Msza Św.  Powrót do hotelu w Olimpic Beach.  Wieczorem wieczór grecki z lokalnymi potrawami , muzyką i nauką zorby! 

 

Dzień 4, Środa, 15.08  

 

Po śniadaniu wyjazd do Kavala – przepięknego portowego miasta, do którego po raz pierwszy zawitał Apostoł Paweł podczas swojej pierwszej podróży misyjnej na kontynent europejski. Obok portu zobaczymy tzw. bemę z ciekawą mozaiką przedstawiającą zejście św. Pawła na ląd w Neapoli – dzisiejszą Kavala; następnie akwedukt zbudowany przez Sulejmana Wielkiego oraz twierdzę przy porcie. Przejazd do Filippi, gdzie zwiedzimy starożytne miasto, do którego przybył św. Paweł i gdzie powstała chrześcijańska wspólnota. Zobaczymy też miejsce gdzie był więziony Apostoł Narodów ze swoim przyjacielem Sylasem. Przejazd do Lidii, gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę Lidię. Zobaczymy kościół – babtysterium – nad brzegiem rzeki zwanej drugim Jordanem. Pobyt św. Pawła w Filippi jest przedstawiony w 16. rozdziale Dziejów Apostolskich. Do wspólnoty powstałej w Filippi św. Paweł napisał List do Filipian. Msza Święta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja

 

Dzień 5, Czwartek, 16.08

 

Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę na Olimp. Podczas wycieczki zwiedzimy klasztor św. DIONYSIOSA Olimpijskiego, gdzie odwiedzimy kościół i muzeum, w którym zobaczymy Stare bizantyjskie ikony oraz liczne relikwie świętych (św. DIONYSIOS, Jerzego, Paraskievi). W przyklasztornym sklepie możliwość zakupu wyrobów produkowanych przez mnichów. Obiadokolacja w hotelu. 

 

Dzień 6, Piątek, 17.08 

 

Śniadanie, przejazd na rejst statkiem pirackim + wypoczynek . Obiad na statku.  Po plażowaniu powrót do hotelu na obiadokolację. 

 

Dzień 7 , Sobota, 18.08 

 

Śniadanie, około  godziny  7 wyjazd na Meteory- centrum  klasztornego zawieszonego w chmurach-  ósmy  cud świata wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego Unesco . W Meteorach z 24 klasztorów pozostało tylko sześć,  dwa żeńskie i cztery męskie. Dla porównania odwiedzimy dwa, jeden męski i jeden żeński. Pozostałe klasztory zobaczymy z pokładu naszego autokaru i miejsc widokowych, gdzie zatrzymamy się aby zrobić ciekawe zdjęcia. Msza Św. Przejazd do Termopile , miejsca sławnego z bitwy pod Termopilami w 480 p.n.e. Obiadokolacja i nocleg w Kamena Vourla. 

 

Dzień 8, Niedziela, 19.08 

 

Po śniadaniu wyjazd do Delf- starożytny pępek świata. W Delfach zwiedzimy świątynię Apolina, skarbce, stadion i muzeum z unikatowymi eksponatami i rzeźbami. W drodze powrotnej zawitamy do klasztoru św. Łukasza – Osios Lukas. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

 

Dzień 9, Poniedziałek, 20.08 

 

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Aten. Ewangelizację św. Pawła przedstawia 17. rozdział Dziejów Apostolskich. W Atenach zwiedzanie zaczniemy od Stadionu Olimpijskiego, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zwiedzimy również Akropol gdzie zobaczymy Propyleje, Partenon, świątynię Niki, Erechtejon i teatr Dionysiosa. Pod Akropolem zatrzymany się przy Areopag, gdzie nauczał św. Paweł. Przejdziemy przez Stare miasto tzw. Plaka gdzie zobaczymy Grecką Agorę, Rzymską Agorę, Wieże Wiatrów, Bibliotekę Hadriana, Katedrę Ateńska. Zatrzymamy się przy Parlamencie, gdzie zobaczymy zmianę warty przy grobie nieznanego żołnierza. W drodze na północ przystanek w Osios Lukas- Klasztorze Św. Łukasza. Obiadokolacja i nocleg w Olimpic Beach. 

 

Dzień 10, Wtorek, 21.08 

 

Śniadanie, przejazd w drogę powrotną do Polski. Obiadokolacja i nocleg w Budapeszcie. 

 

Dzień 11 Środa, 22.08 

 

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych atrakcji Budapesztu z przewodnikiem miejskim do popołudnia, po zwiedzaniu powrót do Polski, planowana godzina powrotu 2.00 w nocy. 

 

Cena 2550 zł

 

Cena zawiera 

  • 10 noclegów z wyżywieniem HB ( śniadania i obiadokolacje, pokoje 2, 3 os ) 
  • Transport autokarem klasy turystycznej ( z Tanowa) 
  • Ubezpieczenie 
  • Rejs statkiem z obiadem 
  • Przewodników miejskich / pilota w jezyku polskim po Grecji 
  • Wieczór grecki 

Cena nie zawiera 

Biletów wstępów około 80 euro

Klimatyzacji w hotelu 2 euro / os dzień  

 

 

 

Odsłony: 672