Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Wielkanocną Zmartwychwstania Pańskiego

Opublikowano: sobota, 31 marzec 2018

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

2. Msze Święte dzisiaj o godz. 9.30 i 11.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele.

 

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. W pierwszy piątek odwiedzą chorych od godz. 11.00.

 

5. Bóg zapłać Wszystkim zaangażowanym w przeżywanie Triduum Paschalnego. Serdeczne podziękowania składam, Pani  Barbarze, Państwu Agnieszce i Piotrowi Malickim, Państwu Dorocie i Januszowi Martynom, za przygotowanie Grobu Pańskiego, kwiatów , Pani Zofii Szymańskiej  za wkład pracy w Naszej Świątyni byśmy godnie mogli przeżywać te Wielkie Wydarzenia Świąt Wielkanocnych. Dziękuję chórowi, który przepiekną oprawą muzyczną przeprowadził Nas od liturgii Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Strażakom za zorganizowanie straży przy grobie jak i procesję Wielkanocną. Moim ministrantom za służbę przy ołtarzu. Żywemu Różańcowi za adorację i modlitwy przy grobie. Wszystkim Wiernym, uczestniczącym w Świetym Tiduum Paschalnym. Niech Chrystus Zmartwychwstały prowadzi Nas do swojego Królestwa Niebieskiego.

 

6. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

 

7. Jakże wrażliwe są Wasze serca- mogliśmy się o tym przekonać, gdy zakupywaliście dekoracje świąteczne zrobione przez dzieci ze szkoły, oraz wspierając dobrowolnymi ofiarami, rehabilitację trzyletniego Michałka, który choruje na wrodzona łamliwość kości.  W sumie uzyskaliśmy kwotę : 1600 zł. W imieniu Michała i jego rodziców składam serdeczne Bóg zapłać. 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

Pan Antosik Adrian zamieszkały na ul. Polickiej nr 8 w Tanowie z Panią Majewską Justyną zamieszkałą na ul. Szarych Mnichów 4a/11 w Kołbaczu. 

 

Gdyby ktoś znał przeszkody umożliwiające zawarcie zwiazku sakramentalnego to proszę o zgłoszenie do biura parafialnego.

Odsłony: 360