Ogłoszenia Duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu

Opublikowano: sobota, 17 luty 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć. 

 

2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszam w piątek o godz. 17.30, a na gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00. Bóg zapłać Żywemu Różańcowi za przygotowanie drogi krzyżowej. Na ten piątek proszę o przygotowanie drogi krzyżowej – chór. 

 

3. Biorąc udział w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Diecezji, otrzymaliśmy termin adoracji od dnia 21 marca od godz. 18.00 do 22 marca, zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00. Zapraszam, aby zapisywać się na daną godzinę, by Pan Jezus nie pozostawał Sam w kościele.

 

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Kto będzie chciał wesprzeć misję finansowo, będzie można to uczynić w następną niedzielę wrzucając ofiarę do skarbony, wychodząc z kościoła.

 

5. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

 

 

 

Odsłony: 324