Ogłoszenia Duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: niedziela, 11 luty 2018

 

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

 

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i  cierpiących. Zachęcam do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

 

3. Biorąc udział w modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne w naszej Diecezji, otrzymaliśmy termin Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od dnia 21 marca od godz. 18.00 do 22 marca, zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00Chętnych by adorować, proszę o wpisanie się na listę w Zakrystii. Tak, by Pan Jezus nie pozostał sam w kościele.

 

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. Przypominam, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia. 

 

5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas Mszy Świętej dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

 

6. Już teraz zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.00. 

 

7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

 

8. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

Odsłony: 562